ANTI-AGING SOLUTIONS

Odstránenie vrások
a nadmerného potenia vďaka
botulotoxínu [BOTOX]

Drakula terapia
[plazma terapia]

Liečba vlastnou plazmou
bohatou na trombocyty

map
chiram botox

CHIRAM, s.r.o.
Ulica práce 7
945 01 Komárno

chiram botox

+421 (0)903 769 341
+421 (0)35 77 13 123

chiram botox

csekes@chiram.sk
csekes@yahoo.com


(c) Chiram. s.r.o.

„Botoxom“ proti hlbokým vráskam a nadmernému poteniu

Doktor Eduard Csekes a doktorka Iveta Csekesová z chirurgickej ambulancie Chiram v Komárne majú už roky skúseností s menšími plastickými, estetickými a korekčnými zákrokmi. Na množiace sa žiadosti klientov svoje služby rozšírili o ďalšie ošetrenia. Nie je ním nič iné ako LIEČBA BOTULOTOXÍNOM, teda botoxom.

Čo je botulotoxín?

Ide o bielkovinu, ktorú produkuje špeciálna baktéria. Pôvodne ide o toxín, ktorý sa v niekoľkonásobne zriedenej forme používa na liečebné účely už od 80. rokov. V nasledujúcom desaťročí sa táto bielkovina rozšírila aj do estetickej medicíny, kde sa používa jej až tisíckrát zriedená forma. Počas uplynulých dvadsiatich rokov sa botulotoxín stal najdôkladnejšie skúmaným, textovaným a vo všeobecnosti bezpečným liečivom. Na celom svete je v súčasnosti najčastejšie používaným prípravkom pri kozmetických zákrokoch.

Akým nepríjemnostiam sa môžeme vyhnúť pomocou botulotoxínu?

Na jednej strane sa používa na vyhladenie mimických vrások, ako sú záhyby na čele, vrásky medzi obočiami, okolo očí, alebo úst. Ošetrenie botoxom ale dnes už experti odporúčajú aj mladším ženám, aby zabránili vzniku hlbších kožných záhybov. V prípade starších žien sa odporúča komplexnejšia liečba. Na druhej strane môže tento prípravok vylepšiť tvárovú asymetriu, napríklad ak je jedno obočie vyššie ako druhé. A do tretice sa používa na odstránenie nadmerného potenia u tých, ktorých tento jav znepokojuje, či im robí problémy v každodennom a profesionálnom živote.
Ako aplikovať botulotoxín?

Ako to funguje?

Kozmetickými injekciami vstrekujú lekári látku pod pokožku k svalom, ktoré sú zodpovedné za tvorbu mimických vrások. To spôsobuje, že prenos nervového impulzu vo svale je takmer vylúčený, svaly oslabnú a vrásky sa vyhladia. Proti nadmernému poteniu zase bojuje botulotoxín tak, že na postihnutých miestach blokuje funkciu potných žliaz a znižuje potenie.

Môže ošetrenie botoxom trvalo poškodiť tvár?

Súčasným trendom a cieľom je dosiahnuť prirodzený vzhľad pleti, a tým sa riadia aj lekári ambulancie Chiram. Pri ošetrení vrások lekári na určitú dobu paralyzujú sval, čo neznamená výraznú zmenu tváre, ktorá by sa zmenila na „mŕtvu masku“. V prípade mimických vrások trvá účinok botoxu asi 4 - 6 mesiacov, v prípade potných žliaz 6 - 9 mesiacov. V prípade, ak by pacient so zákrokom nebol spokojný, svaly ošetrené botoxom sa najneskôr do 9 mesiacov „ oživia”.

Na základe legislatívy platnej v Slovenskej republike, môžu botulotoxínové injekcie aplikovať iba lekári so zodpovedajúcim certifikátom. Chirurgická ambulancia Chiram pred ošetrením záujemcov informuje o možnostiach tejto liečby a na riešenie jednotlivých individuálnych problémov odporučí konkrétnu kúru..
Liečba plazmou bohatou na trombocyty

Liečba plazmou bohatou na trombocyty (PRP) je modernou metódou liečby niektorých ortopedických a kožných ochorení – liečba vlastnou plazmou „ Drakulova metóda“ sa vyvinula z autohemoterapie. Liečba vlastnou krvou sa už vyše tridsať rokov využíva v rôznych medicínskych odboroch.

V západnej Európe a Severnej Amerike funguje PRP alebo S3 terapia už niekoľko rokov. Na túto tému bolo už publikovaných množstvo vedeckých prác o skvelých účinkoch tejto liečebnej metódy.Nečudo, že aplikácia obohatenej krvnej plazmy sa teší čoraz väčšiemu záujmu aj medzi poprednými svetovými odborníkmi a celebritami, ktoré jej dávajú absolútnu prednosť pred niektorými agresívnejšími metódami.Liečba bežných ochorení pohybovej sústavy a poranení (šliach, väzov, chrupaviek, svalov a nervov) vrátane týchto oblastí:• krk • chrbát • rameno • lakeť • zápästie / ruka • bok • koleno • členok/ noha

Ortopedicko-traumatologické využitie:


Estetické alebo kozmetické použitie zahŕňa:AKO TO funguje:

Rastové faktory (IGF, EGF, PDGF AB a BB, TGF Beta 1 a Beta 2, VEGF) rozbiehajú reparačné, regeneračné procesy v tkanivách pohybového ústrojenstva- kosti, chrupavky, šľachy- a kože v chorobne zmenených tkanivách.

V estetickej indikácii PRP spomaľuje starnutie kože, rozbieha regeneráciu pokožky a vyhladenie vrások prirodzenou cestou - rastové faktory podporujú novotvorbu kolagénu. Má výrazné hojivé účinky pri liečbe jaziev všetkých druhov, strií a rôznych typov dermatóz.

AKO TO prebieha:

Po konzultácii a určení výkonu Vás objednáme na presný termín, odoberieme 20ml krvi- po protokole centrifugácií sa získa cca 2-4ml tzv. kondiciovanej centrifugovanej plazmy a táto sa aplikuje do postihnutého miesta. Jedno sedenie trvá približne 35-40 minút. Celá kúra pozostáva z 3-6 injekcii aplikovaných v intervaloch podľa indikácií.


CLOSE
KONTAKTMAP