Odstránenie vrások

„Botoxom“ proti hlbokým vráskam a nadmernému poteniu
Botulotoxín je jedna z najúčinnejších látok na vyhladzovanie mimických vrások. Preto v našej estetickej chirurgii CHIRAM sme sa na množiace žiadosti klientov rozhodli naše služby rozšírili o ošetrenie botulotoxínom, teda botoxom.

Čo je botulotoxín?
Ide o bielkovinu, ktorú produkuje špeciálna baktéria. Pôvodne ide o toxín, ktorý sa v niekoľkonásobne zriedenej forme používa na liečebné účely už od 80. rokov. V nasledujúcom desaťročí sa táto bielkovina rozšírila aj do estetickej medicíny, kde sa používa jej až tisíckrát zriedená forma. Počas uplynulých dvadsiatich rokov sa botulotoxín stal najdôkladnejšie skúmaným, textovaným a vo všeobecnosti bezpečným liečivom. Na celom svete je v súčasnosti najčastejšie používaným prípravkom pri kozmetických zákrokoch.

Akým nepríjemnostiam sa môžeme vyhnúť pomocou botulotoxínu?
Na jednej strane sa používa na vyhladenie mimických vrások, ako sú záhyby na čele, vrásky medzi obočiami, okolo očí, alebo úst. Ošetrenie botoxom ale dnes už experti odporúčajú aj mladším ženám, aby zabránili vzniku hlbších kožných záhybov. V prípade starších žien sa odporúča komplexnejšia liečba. Na druhej strane môže tento prípravok vylepšiť tvárovú asymetriu, napríklad ak je jedno obočie vyššie ako druhé. A do tretice sa používa na odstránenie nadmerného potenia u tých, ktorých tento jav znepokojuje, či im robí problémy v každodennom a profesionálnom živote.